يك هفته ((با حاتمي در طهران))

(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱)

 عكس‌هاي عزيز ساعتي در گالري شماره شش رونمايي مي‌شود

نمايشگاه عكس‌هاي عزيز ساعتي با عنوان «با حاتمي در طهران» هفته آينده در گالري شماره شش رونمايي مي‌شود. 
 
اين هنرمند عكاس و مدير فيلمبرداري به خبرنگار بخش هنرهاي تجسمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: مجموعه‌هاي متنوعي با عناوين «با حاتمي در طهران»، «با بيضايي در طهران»، «با كيميايي در تهران» آماده كردم كه به تدريج آماده نمايش خواهم كرد. 
 
او درباره‌ي ويژگي متمايز اين مجموعه‌ها و زاويه نگاهش در اين عكس‌ها توضيح داد: در اين عكس‌ها، «تهران» را از زاويه‌ي ديد اين سه هنرمند تصوير مي‌كنم؛ يعني در مجموعه «با حاتمي در طهران» نشان مي‌دهم كه علي حاتمي در ذهن خودش چه جلوه‌هايي از تهران را مي‌سازد كه شايد با تهران آن موقع هماهنگ نباشد اما همان تهراني است كه حاتمي در فيلم‌هايش به آن اشاره دارد يا بيضايي در فيلم‌هايي همچون «كلاغ»، «شايد وقتي ديگر» و ... به آن اشاره كرده است. ‌اين نگاه البته در فيلم‌هاي مسعود كيميايي كمي معاصرتر شده است و به همين دليل در عنوان عكس‌هاي اين مجموعه، تهران را با «ت» نشان مي‌دهم. 
 
ساعتي همچنين درباره‌ي عكس‌هايي كه در مجموعه «با حاتمي در طهران» ارائه مي‌شود، گفت: اين نمايشگاه شامل تمام فيلم‌هاي حاتمي بعد از انقلاب مي‌شود كه از «حاجي واشنگتن» تا آخرين فيلم او را در بر مي‌گيرد كه در قالب 21 عكس سياه و سفيد و رنگي ارائه خواهد شد. 
 
اين فيلمبردار سينماي ايران همچنين درباره‌ي احتمال چاپ عكس‌هاي اين مجموعه‌‌ها در قالب يك كتاب نفيس گفت: قطعا اگر ناشري پيدا شود تا اين آثار را چاپ كند براي خوانندگان و به خصوص براي افرادي كه سينما را دوست دارند جذاب خواهد بود زيرا در اين مجموعه علاوه بر عكس‌هاي تهران از ديد اين فيلم‌سازان، يادداشت‌هاي خودم را كه تا به حال در جايي منتشر نكرده‌ام در زير عكس‌ها ارائه و تهران فرض شده را با تاريخ مشخص مي‌كنم تا فاصله آن با تهران واقعي معلوم شود. 
 
ساعتي درباره‌ي اولويت‌هاي انتخاب اين 21 عكس توضيح داد: مي‌توان هر بار در عكس‌هاي اين افراد موضوع متفاوتي را دنبال كرد، اما چون فضا براي ارائه آثار كوچك و محدود است، تنها گوشه‌اي از مجموعه «با حاتمي در طهران» را انتخاب كرده‌ام؛ البته توجه داشته باشيد كه در اين عكس‌ها چيزي به نام پرتره هنرپيشه نداريم بلكه همه چيز در لانگ شاتي با محور تهران به تصوير درآمده است. 
 
به گزارش ايسنا، اين نمايشگاه روز جمعه ـ 15 ارديبهشت‌ماه ـ در گالري شماره شش افتتاح مي‌شود و علاقه‌مندان مي‌توانند تا 21 ارديبهشت ماه از ساعت 16 تا 19 به نشاني خردمند شمالي ،كوچه هجدهم، شماره شش، طبقه همكف از اين آثار ديدن كنند. 
 

 
صفحه اصلی | درباره ما | فرم عضویت | اخبار | سفر ها | انجمن ها | تماس با ما
Powered by: KisiaWEB | © Copyright 2011 www.honarman.com