اهدای دو تندیس به برگزیدگان بخش عکس تئاتر فجر تعلق میگیرد

(۱۵ آذر ۱۳۹۳)

 دبیر بخش مسابقه‌ی عکس جشنواره‌ی تئاتر فجر از اهدای دو تندیس به برگزیدگان دو بخش رقابتی این مسابقه خبر داد.

رضا موسوی اظهار کرد: ما امسال یک بخش جدید را به مسابقه‌ی عکس جشنواره‌ی تئاتر فجر اضافه کرده‌ایم که عنوان آن «انگاره‌نگاری» است؛ در این بخش سنجش فضای ذهنی عکاسان و فعالیت آن‌ها در عرصه‌ی تئاتر مورد توجه قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند از متون نمایش‌نامه‌های چاپ‌شده یا اجراشده در ایران و جهان متنی به اندازه 300 کلمه انتخاب کنند و همراه با آن، یک عکس بفرستند. در واقع، این عکس و قطعه‌ی نمایشی باید تکمیل‌کننده‌ی یکدیگر باشند و در قالب یک پروژه ارائه شوند.
 
او ادامه داد: اتفاق تازه‌ای که در این دوره از جشنواره می‌افتد، اهدای دو تندیس به عکاسان تئاتر است؛ یک تندیس به عکاس برگزیده‌ی بخش نمایش‌های اجراشده و تندیس دیگر به برگزیده‌ی بخش انگاره‌نگاری. همچنین از نفرات دوم و سوم هر بخش تقدیر خواهد شد و اگر کیفیت آثار خیلی خوب باشد ممکن است نفر چهارمی هم به‌عنوان برگزیده معرفی شود.
 
موسوی همچنین گفت: در بخش اصلی، هر عکاس می‌تواند پنج عکس از آثار خود را که از نمایش‌های اجراشده در بازه‌ی زمانی ابتدای آذر 92 تا انتهای آذر 93 گرفته شده، به دبیرخانه ارسال کند.
 
وی با اشاره به این‌که فراخوان مسابقه‌ی عکس جشنواره‌ی تئاتر فجر به‌زودی منتشر می‌شود، اظهار کرد: عکاسان تا 12 دی‌ماه فرصت دارند عکس‌های خود را به دبیرخانه ارسال کنند. 20 دی‌ماه عکس‌ها داوری و برگزیدگان مشخص می‌شوند.
 
دبیر بخش مسابقه‌ی عکس جشنواره‌ی تئاتر فجر درباره‌ی تأثیر عکس در بیان نمایش، گفت: تئاتر، هنری است که به‌صورت مجموعه‌ای و گروهی کار می‌شود و عکاسان به ماندگار شدن نمایش‌های اجراشده کمک می‌کنند. در واقع، عکس بهترین نوع بیان تئاتری بعد از اجرای آن است. حتی یک فیلم از اجرا هم نمی‌تواند تأثیر و قدرت بیان عکس را داشته باشد و آن‌طور که باید و شاید حق مطلب را ادا کند.
 
او ادامه داد: عکاسی از تئاتر همیشه اهمیت داشته و بخش عکس و پوستر از بخش‌های مهم جشنواره‌ی تئاتر فجر محسوب می‌شوند. دکتر اردشیر صالح‌پور امسال دبیر جشنواره‌ی تئاتر فجر است و او من را برای دبیری بخش عکس انتخاب کرد.
 
موسوی همچنین بیان کرد: آن‌طور که در سال‌های گذشته جریان داشته، مسابقه‌ی عکس جشنواره‌ی تئاتر فجر شامل رقابت عکاسانی است که از نمایش‌های یک سال اخیر عکس گرفته‌اند. آن‌ها عکس‌هایی از نمایش‌های صحنه‌ای تئاتر ایران را به دبیرخانه ارسال می‌کنند تا داوری شوند.
 
او افزود: امسال از عکس‌های برگزیده، یک کتاب چاپ و نمایشگاهی هم از این عکس‌ها برگزار خواهد شد. تعداد عکس‌های داوری‌شده از آثار ارسالی به دبیرخانه 30 عدد خواهد بود.

 
صفحه اصلی | درباره ما | فرم عضویت | اخبار | سفر ها | انجمن ها | تماس با ما
Powered by: KisiaWEB | © Copyright 2011 www.honarman.com